Sidebar

Kovo 5 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros institutas kartu su Šiaulių Simono Daukanto gimnazija surengė XX tarptautinękonferenciją„Moksleiviųmatematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“, kurioje savo projektinius darbus ir tyrimus pristatė moksleiviai iš Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Radviliškio, Jurbarko, taip pat Pasvalio, Kauno, Klaipėdos, Jurbarko rajonų bei Latvijos.

Pasak vienos iš šios konferencijos iniciatorių VU ŠA Regionų plėtros instituto prof. dr. Renatos Macaitienės, šiais metais konferencija kitokia – ji dėl karantino vyko nuotoliniu būdu. Nuotolinė konferencija turėjo ir savo privalumų – ją galėjo stebėti daug daugiau moksleivių, mokytojų, tėvelių. Jei pranešėjų skaičius išliko pastovus – perskaityta beveik 50 pranešimų, tai klausytojų skaičius išaugo keturgubai. Šiemet sulaukta ir daugiau pranešėjų iš Latvijos.

Pranešimus stebėjo ir VU Šiaulių akademijos dėstytojai dr. G. Felinskas, dr. V. Garbaliauskienė, dr. N. Klovienė, dr. R. Macaitienė, dr. S. Turskienė. Susipažinę su konferencijoje pristatytais darbais jie aptarė moksleivių pasiekimus ir problemas, su kuriomis susidurta atliekant tyrimus.

Plenarinius pranešimus aptaręs doc. dr. G. Felinskas džiaugėsi, jog jaunimas domisi mokslo naujienomis, patys ieško sprendimų. „Moksleiviai palietė aklųjų ir silpnaregių problemas, analizavo skirtingų šalių švietimo sistemas, jie taip pat parodė, jog gali puikiai valdyti daugelį IT įrankių ir platformų, kurti  modernias programas, slaptažodžių generavimo įrankius, gilintis į 5G ryšio technologijas. Džiugu, kad jaunimas domisi mokslu, technologijomis ir jų taikymu, inovacijomis ir kad turi ką pasakyti bei parodyti kitiems!“, – sako doc. dr. G. Felinskas.

Prof. R. Macaitienės teigimu, šis jau dvidešimtus metus vykstantis renginys, turi gilias tradicijas ir byloja apie nenutrūkstamą bei intriguojantį jaunosios kartos domėjimąsi matematikos, informatikos ir inžinerijos mokslais, jų taikymo ekonomikoje, architektūroje, gamtos tyrimuose ar net mene galimybėmis bei subtilybėmis. „Moksleiviai tampa tyrėjais ir tai juos žavi. Manyčiau, yra labai svarbus moksleivių, mokytojų ir dėstytojų bendradarbiavimas, nes jis skatina partnerystę tarp turinčio daugiau patirties ir gebančio įkvėpti mokytojo, dėstytojo ir besimokančiojo jauno tyrėjo, siekiančio perimti patirtį ir ją pritaikyti ateityje.

Renginiai, kuriuose sutinki gausybę jaunų tyrėjų, demonstruojančių ne tik išskirtines žinias, bet ir inovatyvumo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo, komandinio darbo ir lyderystės kompetencijų – tikra atgaiva širdžiai. Tikimės, kad šis žingeidus, idėjų kupinas ir entuziastingas jaunimas rinksis studijas Šiaulių akademijoje, dirbs ir įgyvendins savo svajones mūsų mieste“, – sako prof. dr. R. Macaitienė.

Konferencijos dalyvius pasveikino VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė, VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė ir Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas.

Zenonas Ripinskis
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos