Sidebar

Vilniaus universitetas Šiauliuose

Vilniaus universitetas (VU) – pirmasis ir didžiausias Lietuvos universitetas, įsikūręs šalies sostinėje Vilniuje, turintis padalinį Kaune, nuo 2021 m. sausio 1 d. ir Šiauliuose – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija (VU ŠA). Viena seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų, įkurta 1579 metais. Šiandien Vilniaus universitetas yra šalies lyderis daugumoje mokslo ir studijų krypčių.

Pagal „QS World University Rankings“ reitingą Vilniaus universitetas patenka tarp 1,5 proc. geriausių pasaulio universitetų.

 

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija

Vyriausybei įgyvendinant universitetų tinklo pertvarką nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas tapo Vilniaus universiteto dalimi – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija ir veikia kaip vienas iš trijų pagrindinių mokytojų rengimo centrų Lietuvoje, plėtojantis ir regionui aktualias studijų programas.

VU Šiaulių akademija (VU ŠA) – aukštoji universitetinė mokykla Šiaurės Lietuvoje, įvairiomis institucinėmis formomis veikianti jau daugiau nei 70 m.

Aukštojo mokslo tradicija Šiauliuose pradėta kurti 1948 m., kai buvo įsteigtas Mokytojų institutas, kuris greitai tapo Šiaulių pedagoginiu institutu, ir išsivystė į savarankišką klasikinio pobūdžio universitetą, rengiantį ne vien pedagogikos specialistus. Šiaulių aukštojoje mokykloje – taip vadiname įvairiais pavadinimais veikusias aukštojo universitetinio mokslo institucijas, veikusias mieste iki jų tapimo Šiaulių universitetu  (1997 m. rugsėjo 1 d.) – išvystytos regionui ir šaliai ypač svarbios mokslų tradicijos, padėjusios čia sutelkti stiprių mokslininkų ir dėstytojų intelektualinį potencialą. Šiaulių universitetui tapus Vilniaus universiteto dalimi šios sritys bus plėtojamos ir stiprinamos.

Šiandieninėje Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje, veikiančioje nuo 2021 m. sausio 1 d., siūloma rinktis ekologijos, informatikos, inžinerijos, matematikos, socialinių, sveikatos, ugdymo mokslų, humanitarinių, verslo ir viešosios vadybos nuolatinės ar ištęstinės formos studijų programas, kurių iš viso akademijoje vykdoma per 20

Čia vykdomos ne tik bakalauro (pirmosios pakopos), magistrantūros (antrosios pakopos) ir doktorantūros (trečiosios pakopos, 4 mokslo kryptys) studijos, bet ir tęstinio mokymo, neformalaus visuomenės švietimo programos, papildomosios studijos, programos kolegijų absolventams, ketinantiems studijuoti magistrantūroje. Stojantiesiems siūloma jungtinių studijų programų su Lietuvos bei užsienio šalių aukštosiomis mokyklomis, programų su gretutinėmis studijomis, kurias baigus suteikiamas dvigubas kvalifikacinis laipsnis. Priklausomai nuo kasmet išleidžiamų absolventų skaičiaus, universitete nuolat mokosi 1200-1500 studentų.

VU Šiaulių akademijoje veikia du institutai, kuriuose ir yra plėtojami visi organizacijos mokslininkų atliekami mokslo tyrimai bei vykdomos visos studijų programos: Edukologijos institutasRegionų plėtros institutas bei Mokymosi visą gyvenimą centras. VU Šiaulių akademijoje veikia modernus VU bibliotekos Šiaulių akademijos Informacijos centrasBotanikos sodas. Veiklą pradeda ir pirmasis Lietuvoje STEAM centras.

STEAM ugdymas (science, technology, engineering, arts, math) – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste. STEAM centro tikslas – sutelkus savivaldybių, mokslo, studijų, verslo ir ŠMM iniciatyvas ir pastangas, tapti inovacijų kūrėjų centru, atviru kiekvienam mokiniui, studentui, mokytojui, mokslininkui ar verslininkui – visiems, norintiems dalyvauti ar prisidėti prie inovatorių kartos auginimo Lietuvai.

 

Vilniaus universiteto 2018-2020 m. strateginis veiklos planasmisija ir vertybes

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos