Sidebar

Region pltros inst nupieta
 
Adresas: P. Višinskio g. 25-402, 403
 
Direktorė doc. dr. Lina Garšvienė
Tel. (8 41) 370 496
El. p.  
 
Administratorė Asta Repšienė
Tel. (8 41) 595 885
El. p.  
 

Apie Regionų plėtros institutą

Regionų plėtros institutas įkurtas 2019 m. vasario 1 d. iki tol veikusių Humanitarinių mokslų, Informatikos, Verslo ir viešosios vadybos, Ekonomikos, Inžinerijos katedrų, dalies Socialinės gerovės studijų ir kūno kultūros katedros bei dalies Mokslo instituto pagrindu.

Instituto paskirtis – būti regionų politikos formavimo, plėtros tyrimų ir Šiaurės Lietuvos regionui būtinų specialistų rengimo centru. Veikdami regione, esame jautresni regiono socialinėms, ekonominėms ir kultūrinėms problemoms ir aiškiau matome regionų politikos formavimo ir įgyvendinimo aspektus.

Regionų plėtros instituto misija – suformuoti ir vystyti tarpdisciplinines, tarpkryptines tyrėjų komandas, kurių sukurti moksliniai tyrimų modeliai ir instrumentai bus taikomi regiono, šalies ir tarptautiniame lygmenyse, stiprinant poveikį aplinkai socialiniu, ekonominiu, kultūriniu ir kitais aspektais, glaudžiai bendradarbiaujant su viešuoju ir privačiu sektoriais.

Institutas mokslinių tyrimų pagrindu taip pat užtikrins regionui svarbių aukštos kvalifikacijos specialistų ir mokslininkų rengimą.

Vienas iš uždavinių, kuriuos įgyvendins instituto dėstytojai ir mokslininkai – mokslo ir studijų vienovė, mokslinių tyrimų ir studijų kokybė. Neabejotina, kad universitetinės studijos turi būti grįstos mokslo produkcija. Dėstytojai tuo pačiu turi būti stiprūs mokslininkai ar praktikai savo srityje. Tai užtikrina naujausių ir būtiniausių žinių sklaidą rengiamiems specialistams.

Regionų plėtros instituto mokslininkai vykdo projektus ir rengia mokslo publikacijas, kuriose akcenuojamos regionų problemos bei jų sprendimo galimybės miesto, savivaldybių, šalies, ES ar pasaulio lygmenyse.

Minėtų tikslų Regionų plėtros institute siekia įvairių sričių mokslininkai: ekonomikos, vadybos ir viešojo administravimo, biomedicinos, humanitarinių ir technologijos mokslų. Vieni jų – fundamentinių tyrimų atstovai, vykdantys biomedicinos, fizinių mokslų tyrimus – tai ir stiprūs matematikai, tiriantys dzeta funkcijas, ir Europoje ir pasaulyje žinomi aerobiologijos specialistai, kiti – taikomųjų tyrimų, informatikos ir inžinerijos atstovai, kurie dirba verslo ir viešojo sektoriaus procesų tobulinimo, robotizavimo ar skaitmenizavimo srityse. Institute dirba ir mokslininkai, vykdantys reikšmingus tarpdisciplininius humanitarinius (kalbos, literatūros, istorijos, kultūros, atminties, paveldo) tyrimus, turinčius ilgalaikes tradicijas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos