Sidebar

Aukštą VU Šiaulių akademijos Edukologijos instituto muzikos pedagogikos studijų programos dėstytojų lygį rodo tai, jog jie yra kviečiami dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose, skaityti paskaitas užsienio šalių universitetų studentams. Kovo 12 d. muzikos pedagogikos studijų programos dėstytojas doc. Gediminas Ramanauskas buvo įtrauktas į kviestinių dėstytojų paskaitų seriją Nebraskos universitete Omahoje (JAV), kur muzikos pedagogikos studijų programų studentams skaitė paskaitą ir vedė pratybas.

Doc. G. Ramanausko paskaitos tema „Mokyklinė dūdelė. Lengvas ir žaismingas muzikos instrumentas muzikos pamokose“ sulaukė nemažo susidomėjimo, o pačios pratybos buvo labai gerai įvertintos tiek pačių studentų, tiek JAV kolegų dėstytojų. „Kadangi jau daug metų propaguoju muzikavimą mokykline dūdele, užsiimu jos gamyba, todėl tokią temą ir pasiūliau. Planuodamas užsiėmimą dar praėjusių metų gruodžio mėnesį į Omahą išsiunčiau per 30 savo pagamintų mokyklinių dūdelių. Tai buvo būtina, norint kad užsiėmimas vyktų pilnavertiškai. Paskaita ir pratybos vyko virtualioje aplinkoje. Jos pradžioje mane labai gražiai pristatė UNO Muzikos departamento džiazo studijų vadovas prof. dr. Pete Madsenas. Dalis amerikiečių studentų buvo auditorijoje Nebraskos universitete Omahoje, kita dalis paskaitoje dalyvavo nuotolinių būdu. Žinau, jog teorinės paskaitos pas juos vyksta virtualioje aplinkoje, tačiau pratybos (individualios, orkestrų ar choro) vyksta tiesioginiu būdu, laikantis visų karantino reikalavimų. Paskaitos metu išdėsčiau mokymo groti dūdele metodiką, kartu pasimokėme atlikti keletą amerikiečių ir lietuvių liaudies melodijų. Žodžiu, paskaita pavyko puikiai, gal šiek tiek problemų buvo dėl mikrofonų suderinamumo muzikos instrumento skambėjimui“, – sako doc. G. Ramanauskas.

Nebraskos universitetas Omahoje – vienas iš seniausių mūsų akademijos partnerių, su kuriuo sieja partnerystės ryšiai nuo 1997 metų. Ypač tamprūs ryšiai muzikos, viešojo administravimo, edukologijos srityse. Abiejų universitetų muzikos studijų programų studentai ir dėstytojai jau yra įvykdę daugybę bendrų kultūrinių mainų projektų tiek Lietuvoje, tiek JAV. Toks gražus bendradarbiavimas rodomas sektinu pavyzdžiu kitoms Lietuvos aukštosioms mokykloms.  Beje, doc. G. Ramanauskas yra vienas iš Nebraskos universiteto Omahoje Muzikos departamento garbės narių  – apie tai liudija speciali lentelė Muzikos departamento pastate.

Pasaulinės pandemijos karantinas kuriam laikui pristabdė abiejų universitetų tiesioginius projektus, tačiau virtualioje aplinkoje bendradarbiavimas vyksta toliau.

Zenonas Ripinskis
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos