Sidebar

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną LR Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, kaip ir kasmet, paskelbė žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės atminimą įamžinančią Kalbos premijos laureatą ir 8 nominantus. Labai džiugu, jog tarp jų ir dvi šiaulietės – VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto doc. dr. Regina Kvašytė ir Valstybinės Šiaulių kolegijos doc. dr. Jurgita Macienė

Šiais metais Komisija gavo net 8 paraiškas dėl Kalbos premijos skyrimo. Tiek kandidatų nebuvo pasiūlyta nė vienais metais. Įvairios įstaigos ir organizacijos pateikė šiuos kandidatus. Komisija vertina visų kandidatų atliktus darbus ir indėlį į lituanistikos puoselėjimą, todėl buvo nutarta jiems visiems padėkoti ir įteikti Seimo atminimo medalius ir padėkos raštus.

Tikimasi, kad Kalbos premija bus įteikta ir visi kandidatai bus pagerbti gruodžio mėn. pradžioje Valdovų rūmuose vyksiančiame iškilmingame renginyje „Kalbos vakaras“.

Už ilgamečius neeilinius darbus lituanistikos baruose, už pastangas skatinti gražios ir taisyklingos lietuvių kalbos vartojimą ir už visuomenei reikšmingų darbų atlikimą bei rūpinimąsi lituanistiniu paveldu, šiais 2021 m. Kalbos premiją nutarta skirti redaktorei, vertėjai, tekstologei Donatai Linčiuvienei.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti Kalbos premija skiriama už reikšmingą, neatlygintinai atliekamą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną doc. dr. Regina Kvašytė sulaukė dar vienos džiugios žinios – išleista kartu su kolegomis prof. Džuljeta Maskuliūniene ir prof. Kazimieru Župerka parašyta knyga „Apie žodžio korektiškumą:  sava ir importuota" (leidėjas Stasys Lipskis).

„Šventės dieną mane pasiekė dvi džiugios žinios. Už tai, kad esu tarp lituanistikai (mano atveju – ir lietuviškajai latvistikai) nusipelniusių asmenų, dėkoju Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus vadovei Izolinai Lingienei, Šiaulių „Aušros“ muziejui ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijai, rekomendavusiems ir pateikusiems mano kandidatūrą Kalbos premijai gauti“, – savo feisbuko paskyroje parašė doc. dr. R. Kvašytė.

VU ŠA inf.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos