Sidebar

Rugsėjo 20 dieną Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje surengtos šių dienų aktualijas atskleidžiančios išskirtinės parodos – dokumentikos fotografės Elin Berge paroda „Tėvystė – lygios galimybės abiems“ ir Švedijos instituto paroda „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius?“. Į parodos atidarymą atvyko ir pirmą kartą VU Šiaulių akademijoje viešėjo Švedijos ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton.

Vizito metu Švedijos ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton susitiko su VU Šiaulių akademijos direktore prof. dr. Renata Bilbokaite. Pažinties metu pasidalinta gerosiomis patirtimis, diskutuota parodų problematikos temomis, supažindinta su akademijos erdvėmis bei aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės.

VU bibliotekos Šiaulių akademijos Informacijos centre parodų atidarymą pradėjo akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaite. Ji džiaugėsi, kad VU Šiaulių akademijoje surengtos itin aktualias temas atskleidžiančios tarptautinės parodos bei dėkojo Švedijos ambasadorei Inger Buxton už pasitikėjimą, dėmesį bei užsimezgusią pažintį.

 

IMG_0028.jpg

IMG 0042

Renginio metu sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Švedijos ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton. Ji pristatė parodas „Tėvystė – lygios galimybės“ ir „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius?“. Sveikinimo kalboje ambasadorė priminė, kad Švedija yra šalis, kuri pirmoji pasaulyje, dar 1974 m. įvedusi vaiko priežiūros atostogas tiek motinoms, tiek tėvams. Švedijos institutas nori pabrėžti tėvų politikos poveikį lyčių lygybei. Vaiko priežiūros atostogos reiškia, kad moterims Švedijoje nereikia rinktis tarp karjeros ir šeimos. Tėvams tai suteikia galimybę patirti artimesnį ryšį su savo vaikais per bendras pareigas. Kaip teigė ambasadorė, pažanga jau įvyko, tačiau tėvai nepakankamai išnaudoja vaiko priežiūros atostogas, todėl šioje vietoje dar yra kur pasistengti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ši problema aktuali ne tik Švedijoje, tačiau ir kitose šalyse. Vaiko priežiūros atostogų problematika tampa vis labiau akcentuojama ir Lietuvoje.

IMG 0048

Kita, taip pat labai svarbi aktualija renginyje – vartotojiškumas bei atliekos. Ambasadorė pabrėžė, kad remiantis atliktų tyrimų duomenimis ir Pasaulio banko prognozėmis, komunalinių atliekų iki 2050 m. šis skaičius turėtų padidėti 70 procentų. Todėl šią problemą, pirmiausia, turi suprasti visuomenė ir daryti viską, kad spartus atliekų didėjimo iššūkis būtų išspręstas. Būtent todėl Švedijos instituto komunikacijos medžiaga „Re: wasteׅ“ kelia atliekų klausimus iš įvairių perspektyvų. Šipje parodoje atskleidžiamos pagrindinės problemos ir akcentuojami žingsniai, kurių visi turime imtis, kad sumažintume aplinkos taršą pasaulyje.

Džiaugiamės, kad į parodų atidarymą atvyko ir Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotoja dr. Simona Potelienė, kuri susirinkusiems taip pat akcentavo eksponuojamų parodų problematikos svarbą bei pasidalijo asmenine patirtimi.

IMG 0094

Dėkojame Švedijos ambasadai Vilniuje, renginio svečiams ir dalyviams. Paroda eksponuojama VU bibliotekos Šiaulių akademijos Informacijos centro fojė adresu Vytauto g. 84, Šiauliai iki 2022 spalio 7 d.

Daugiau parodos nuotraukų rasite VU Šiaulių akademijos feisbuke.

 

Apie parodas

Paroda „Tėvystė – lygios galimybės“. Šiai parodai dokumentinių filmų fotografė Elin Berge pakalbino ir įamžino tėvus Švedijoje, kurie siekia gyventi lygų gyvenimą. E. Berge fotografijose užfiksuotos akimirkos atskleidžia, kiek reikia pastangų peržengti giliai įsišaknijusias lyčių vaidmenų ir lūkesčių sampratas lygesnės partnerystės link.

Paroda „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius?“. Švedijos instituto parodoje atskleidžiama viena iš opiausių šiandienos problemų – žmonių vartotojiškumas bei atliekos. Netinkamai tvarkomos atliekos didina aplinkos toksiškumą, kelia potvynius, perneša ligas, kenkia atliekas ėdantiems gyvūnams, o deginamos sukelia kvėpavimo takų problemas. Šia paroda siekiama parodyti žmonėms, kad sėkmingas būdas išspręsti atliekų bei vartotojiškumo krizę turi būti pagrįstas tinkamai tvarkoma atliekų hierarchija, žiedinės ekonomikos principu.

VU ŠA / Santos Jonuškės inf. ir nuotr.

IMG 0053

IMG 0037

IMG 0034

IMG 0115

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos