Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Šį renginių ciklą jau devintą kartą inicijuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK).

VU Šiaulių akademija kartu su partneriais kviečia dalyvauti šiuose renginiuose:

1. Vasario 22 d. 10.00 val.

Nacionalinė metodinė-dalykinė konferencija „Lituanistika mokykloje“ (nuotolinė). Daugiau informacijos

Rengėjas: Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros institutas.

Partneriai: Lietuvių kalbos draugija, Šiaulių r. lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinis būrelis, Šiaulių universitetinė gimnazija, Šiaulių r. Kužių mokykla.

2. Vasario 29 d. 13.30–15.00 val. (Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka: Aušros alėja 62, konferencijų salė)

Doc. dr. Jolantos Vaskelienės paskaita „Lietuvių kalbos atmainos. Funkciniai stiliai“ Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto klausytojams, miesto  gyventojams ir svečiams.

3. Kovo 6 d. 15.00–17.30 val. (Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka: Aušros alėja 62 ir nuotoliu). Daugiau informacijos

Doc. dr. Jolantos Vaskelienės pranešimas „Lietuvių rašytojų naujadarai: ar viskas telpa į bendrinės kalbos rėmus“ renginyje LIETUVIŲ RAŠYTOJŲ KALBA: MITAI IR TIKROVĖ.

Rengėjas: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

4. Kovo 14 d.

Virtuali viktorina Šiauliuose „Saulės miestas ir jo kalbinės ypatybės“. Daugiau informacijos ir viktorinos nuostatai

Viktoriną bus galima rasti Šiaulių miesto savivaldybės, Šiaulių turizmo informacijos centro, Lietuvių kalbos draugijos, VU Šiaulių akademijos, Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ FB paskyrose, kur ji bus laisvai prieinama ir pildoma visą parą – nuo kovo 14 d. 00 val. iki 23.59 val.

Viktorinos nugalėtojai bus skelbiami ir apdovanojami kovo 26 d. 17 val. Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai).

Rengėjas: Lietuvių kalbos draugija, VU Šiaulių akademija, Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių turizmo informacijos centras.

5. Kovo 21 d.:

8.45–9.30 val. (VU Šiaulių akademija, Vytauto g. 84, 205 aud.)

Doc. dr. Rūtos Kazlauskaitės paskaita „J. Tumas-Vaižgantas – išskirtinis pasakotojas“.

8.45–9.30 val. (VU Šiaulių akademija, Vytauto g. 84, 413 aud.)

Doc. dr. Jolantos Vaskelienės paskaita gimnazistams „Funkciniai stiliai ir stiliaus figūros“.

9.45–10.30 val. (VU Šiaulių akademija, Vytauto g. 84, 413 aud.)

Doc. dr. Rūtos Kazlauskaitės paskaita „Rašinio rašymo principai“.

9.45–10.30 val. (VU Šiaulių akademija, Vytauto g. 84, 205 aud.)

Doc. dr. Jolantos Vaskelienės paskaita „Į pagalbą mokiniui – lietuvių kalbos elektroniniai ištekliai“.

Rengėjas: Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros institutas, Šiaulių sporto gimnazija.

6. Kovo 28 d. 13.30–15.00 (Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Šiaulių filialas: Spindulio g. 2)

Doc. dr. Jolantos Vaskelienės paskaita „Naujadarai lietuvių rašytojų  kūriniuose“ Lietuvos audiosensorinės bibliotekos lankytojams.

Rengėjas: Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Šiaulių filialas, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Visus VU ŠA renginius rasite čia

VU ŠA inform. / Santos Jonuškės nuotr.