Šiaulių akademijos dėstytojai prof. dr. Aušra Kazlauskienė ir Odeta Šapelytė, prof. dr. Remigijus Bubnys jau daugiau nei vieneri metai sėkmingai įgyvendina Erasmus+ Strateginės partnerystės aukštajam mokslui projekto „Kritinis mąstymas informacinėje visuomenėje“ (CTIS) veiklas. 27 mėnesių trukmės projekto vykdytojas Rumunijos universitetas Sapienta.

Projekto partneriai Burgas Fee universitetas, Bulgarijoje, Krokuvos pedagoginis universitetas, Lenkijoje, Aristotelio universitetas, Graikijoje. Projekto koordinatorius Šiaulių akademijoje prof. dr. Remigijus Bubnys.

Bendras CTIS projekto tikslas – skatinti inovatyvią mokymo ir mokymosi praktiką, sukuriant skaitmeninę mokomąją medžiagą, skirtą aukštųjų mokyklų studentų pažangiems kritinio mąstymo ir medijų raštingumo įgūdžiams ugdyti. Pagrindinis projekto siekiamas rezultatas studentų kritinio mąstymo ir medijų raštingumo įgūdžių ugdymas per ugdomąsias veiklas, taikant apverstos klasės metodą. Plačiau apie pačio projekto idėjas galima susipažinti oficialiame projekto tinklalapyje: https://ctis-erasmus.info/ .

Per numatytą laikotarpį sėkmingai parengta mokomoji video medžiaga, ugdomųjų veiklų turinio medžiaga ir įsivertinimo instrumentai. Sukurti projekto rezultatai šiais metais buvo integruoti į pirmame kurse studijuojančių studentų Bendrosios psichologijos ir pedagogikos dalykus. Kurso turinys buvo pritaikytas studentų kritinio mąstymo ir medijų raštingumo kompetencijoms ugdyti.

Mokomoji video medžiaga, skirta mokyti kritinio socialinių raštingumo, taikant apverstos klasės metodą. Iš viso parengta 20 mokymo veiklų paketų, kurie išleisti net septyniomis kalbomis (rumunų, graikų, bulgarų, lenkų, vengrų, lietuvių ir anglų).

Ateityje bus parengta elektroninė knyga, kurioje bus pateiktos rekomendacijos, žingsniai ir patarimai, kaip panaudoti parengtą medžiagą aukštajame moksle. Šiais metais bus parengtas vadovas dėstytojams, palengvinantis skaitmeninės mokomosios medžiagos naudojimą aukštosiose mokyklose.

fgvhbn

sdcgh