2024 m. kovo mėn. VU Šiaulių akademijos vyriausiajai mokslo darbuotojai, profesorei dr. Ingridai Šaulienei, už išskirtinius indėlius standartizacijos srityje, buvo įteiktas Garbės ženklas. Profesorė buvo įvertinta už ilgametį ir aktyvų dalyvavimą Lietuvos standartizacijos departamento technikos komiteto LST TK 36 „Aplinkos apsauga“ veikloje bei reikšmingą indėlį kuriant Europos standartų projektus.

Nuo 2012 metų prof. dr. Ingrida Šaulienė aktyviai dalyvauja standartizacijos veikloje Lietuvoje, dalindamasi ekpertinėmis žiniomis ir patirtimi priimant sprendimus dėl oro kokybės standartų.

Nuo 2017 metų Lietuvos standartizacijos departamento paskyrimu ji taip pat bendradarbiauja su Europos standartizacijos komiteto darbo grupėmis CEN/TC 264/WG 28 "Ambient air and emissions – Bioaerosols" ir CEN/TC 264/WG 39 "Ambient air – Airborne pollen grains and fungal spores".

Profesorė dr. Ingrida Šaulienė yra mokslinis vadovo patarėjas CEN/TC 264/WG 39 darbo grupėje, kuri šiuo metu rengia naują techninę specifikaciją „Ambient air - Automatic real-time volumetric methods for sampling and analysis of airborne pollen grains and fungal spores“.

215216415