Screenshot 2021 01 16 15 19 42 681 org.videolan.vlc

Stebėkime gamtą, kai neturime galimybės išeiti iš namų!

Jei neturite VLC grotuvo, reikia jį parsisiųsti ir įdiegti (jis nemokamas, gali būti įdiegtas kompiuteryje, mobiliąjame telefone ar televizoriuje, turinčiame android OS; parsisiųsti kompiuteriui galima pavyzdžiui iš čia), o android telefonui ar televizoriui - iš čia.

Kompiuteryje įdiegę spauskite kairįjį viršutinio meniu punktą „kūrinys" (angl. "media"), tada „atverti tinklo srautą" (angl. "open network stream...") ir įkopijuokite žemiau esantį adresą ir spauskite „groti" (angl. "play").

VLC LT2

VLC LT1

Telefone, planšetėje ar televizoriuje (android prietaise) įdiegę VLC ir jai suteikę leidimus: 1) pasirinkite "daugiau" 2) atsidariuiame lange pasirinkite "naujas srautas" 3) į atsiradusį langelį įkopijuokite vieną iš žemiau pateiktų adresų ir spauskite oranžinį trikampį. Luktelėkite, po kelių sekundžių atsiras vaizdas.

Telefonui

Vaizdo kamerų, kurios transliuoja iš botanikos sodo, adresai:

1. Lesykla:  rtsp://Guest::10504/Streaming/channels/101

2. "Kiaunių takas":  rtsp://Guest::10501/Streaming/channels/101

3. Mirmekarijus (dirbtinis skruzdėlynas):  rtsp://Guest::10502/Streaming/channels/101

4. Inkilas iš vidaus (laukiam gyventojų):  rtsp://Guest::10503/Streaming/channels/101

*Savo patogumui, grotuve galite susikurti "grojaraštį", juo galėsite prisijungti greitai, nebereikės kaskart įvedinėti nuorodų!

***

Tai vienas iš ŠU Botanikos sodo draugų klubo projekto "Gamtos stebėtojai" rezultatų. Tikslas – žaliojoje edukacinėje erdvėje sukurti gyvūnų stebėjimo sistemą nemokamai perduodančią vaizdą interneto vartotojams, kuri skatintų vartotojų gamtamokslinį raštingumą bei keltų ekologinę kultūrą.

Projekto partneris - Šiaulių universitetas.

Projektą "Gamtos stebėtojai" didžiąja dalimi finansavo Šiaulių miesto savivaldybė.

savivaldybės logo