Sidebar

Spalio 4–7 d. VU Šiaulių akademijoje su „Erasmus+“ mainų programos vizitu lankėsi Daugpilio universiteto Mokslo skyriaus dėstytojos Dzinta Iliško, Jelena Badjanova ir Sandra Zarina iš Latvijos. Dėstytojos skaitė paskaitas pedagogikos studijų programų studentams apie pedagogų rengimą Latvijoje, kompetencijų ugdymu grįstas studijas, Latvijos švietimo sistemos ypatumus, reformas, galimybes atvykti studijuoti pagal mainų programas į Daugpilio universitetą.

Paskaitų metu dėstytojos pristatė atnaujintą Latvijos pedagogų rengimo programą, kuri atnaujinama atsižvelgiant į besikeičiančia situaciją švietimo įstaigose.

Latvijoje opi emigracijos problema, dalis asmenų išvyksta į užsienį su mokyklinio amžiaus vaikais, vėliau jie sugrįžta atgal, todėl vaikai turi grįžti į mokyklas ir būti integruojami į ugdymo procesą turėdami kalbos ir pagrindinių žinių spragų.

Latvijoje jau kelinti metai vykdoma švietimo sistemos reforma optimizuojant aukštųjų mokyklų tinklą, dalis universitetų dėl nepakankamo mokslinių publikacijų ar atliekamų tyrimų lygio gali tapti kolegijomis. Dalis šalies universitetų dėl nepakankamo studijuojančiųjų skaičiau buvo sujungti jau prieš 6-8 metus.

Dabartinės Latvijos švietimo reformos tikslas – atnaujinti išsilavinimo standartų sistemas, atsižvelgiant į aplinkos poreikius ir kreipiant didesnį dėmesį į inovatyvių mokymo metodų taikymą kuriant vieningą kompetencijų ugdymu grįstą sistemą nuo ikimokyklinio ugdymo iki aukštojo mokslo.

Daugpilio universiteto dėstytojų vizito metu buvo kalbėta apie pokyčius, kurie įvyko Šiaulių universitetui tapus Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, pasidalyta patirtimi apie studijų organizavimą pandemijos metu, iššūkius su kuriais susidurta.

VU Šiaulių akademijos inf.
Santos Gasiūnaitės nuotr.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos