Sidebar

Gegužės 11 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje, gyvai ir nuotoliniu būdu, įvyko tarptautinė jaunųjų tyrėjų mokslinė konferencija „Jaunasis tyrėjas išmaniajai visuomenei“. Bakalauro, magistrantūros, doktorantūros studentai, moksleiviai ir mokytojai pristatė pranešimus pasirinkta atliekamų tyrimų arba projektinių veiklų tematika. Plenarinio posėdžio metu pranešimus skaitė UAB „Getfix“ įmonės vadovas, VU Šiaulių akademijos (buvusio Šiaulių universiteto) alumnas Emilis Markulis ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 605 pėstininkų kuopos kuopininkas Viršila Viktoras Ruseckas. Po plenarinio posėdžio vyko darbas vienuolikoje sekcijų. Vienam gyvai konferencijoje dalyvavusių pranešėjų atiteko įmonės „Vilmers“ įsteigtas prizas –svetainės baldų komplektas.

Tarptautinę mokslinę konferenciją atidarė renginio vedėjas – Muzikos pedagogikos studijų programos studentas Domantas Valinčius. Konferencijos dalyvius sveikino VU Šiaulių akademijos direktorės pavaduotoja mokslui prof. dr. Diana Cibulskienė: „Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais mes turime labai įdomius plenarinius pranešimus, kuriuose nagrinėjamos temos plečiasi, sudėtingėja, kelia svarbius klausimus šiandienos aktualijų akivaizdoje. Dalinkimės vieni su kitais savo patirtimi ir eikime tobulėjimo keliu“ – sakė prof. dr. D. Cibulskienė.

VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė susirinkusius konferencijos dalyvius sveikino įkvėpdama niekada nesustoti sau kelti klausimus. „Nuostabu matyti tiek naujų bei seniai pažįstamų veidų iš įvairių Lietuvos regionų. Ši konferencija mus buria jau daugiau nei 15 metų. Jaučiame didelį jūsų įsitraukimą bei norą diskutuoti, užaugti kartu ir tapti tais, kurie keičia mūsų miestų ir Lietuvos gyvenimą. Kurkime stiprią Lietuvą kartu“ – susirinkusiuosius įkvėpė doc. dr. L. Garšvienė.

VU Šiaulių akademijos Edukologijos instituto direktorė doc. dr. Irena Kaffemanienė džiaugėsi, kad tarptautinė mokslinė konferencija subūrė jaunuosius mokslininkus kelti diskusijas svarbiais regionui klausimais bei tyrimų rezultatais pasidalinti su kitais konferencijos dalyviais.

Konferencijos svečiams ir visai akademinei bendruomenei trumpą muzikinį judesio pasirodymą-mankštą surengė Muzikos pedagogikos programos studentai akcentuodami tai, kad šie pratimai padės susikaupt prieš būsimus pranešimus.

Pirmasis plenarinio posėdžio pranešėjas – UAB „Getfix“ įmonės  vadovas Emilis Markulis su pranešimu „Nesėkmių patirtys karjeros kelyje“. E. Markulis akcentavo, kad temą pranešimui padiktavo dalyvavimas įvairiose konferencijose. Jose pranešėjai dažniausiai dalijasi tik savo sėkmės istorijomis, labai retai kalbėdami apie sunkų kelią ir išbandymus, kuriuos turi įveikti, kad pasiektų užsibrėžtus tikslus. „Mes labai dažnai nežinome kas slypi už sėkmės. Aš noriu, kad visi, kurie pradeda savo karjeros kelią, suprastų – šiame kelyje reikia patirti labai daug nesėkmių, kad būtum sėkmingas. Ir jeigu jums šiuo metu nesiseka, tai nereiškia, kad esate nevykėlis, jūs esate pekeliui į sėkmę“ – akcentavo E. Markulis.   

Antrąjį pranešimą „Investicijos į gynybą“ plenarinio posėdžio dalyviams skaitė VU Šiaulių akademijos vadybos magistrantas, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 605-osios pėstininkų kuopos kuopininkas Viršila Viktoras Ruseckas. Savo kalboje pranešėjas akcentavo tai, kad Lietuva turėtų didžiuotis ir jaustis stipri būdama NATO gynybos alianso nare jau 18-ka metų. „Lietuvoje ginkluotųjų pajėgų valdymas priklauso centrinei valdžiai, sprendimus pagrindiniais valstybės gynybos klausimais priima dvi institucijos – Lietuvos Respublikos Seimas bei Lietuvos Respublikos Prezidentas. Nepaisant to, kad esame NATO alianso nariai, profesionaliai turi būti apmokyta ir pasiruošusi Lietuvos kariuomenė“ – įžvalgomis dalijosi V. Ruseckas. Pranešėjui buvo užduotas publikos klausimas, atspindintis šių dienų aktualijas – karą Ukrainoje: „Ar agresijos atveju Lietuvai padėtų NATO?“. V. Ruseckas patikino, kad Lietuva dar niekada nuo nepriklausomybės atgavimo laikų nebuvo tokia stipri ir puikiai pasiruošusi, todėl galime pasitikėti ir didžiuotis savo šalies kariuomene.

Po plenarinio posėdžio pranešimų VU Šiaulių akademijos atstovai įteikė pranešėjams suvenyrus ir padėkas už VU Šiaulių akademijos vardo garsinimą.  

Tarptautinės mokslinės konferencijos baigiamuoju akcentu tapo „Vilmers“ įsteigtas prizas – svetainės baldų komplektas. Jį įmonė nusprendė padovanoti burtų keliu išrinktam, gyvai pranešimą pristačiusiam jaunajam mokslininkui. Burtai sėkmę lėmė Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos moksleivei Rugilei Viskontaitei. Moksleivė dėkodama džiaugėsi, kad nežinanti, kaip į šį laimėjimą reaguos namiškiai, bet tai tikrai bus puiki proga atnaujinti namų poilsio zoną. „Vilmes“ atstovės džiaugėsi užsimezgusia tvirta partneryste su VU Šiaulių akademija ir patikino, kad ateityje ši draugystė tik tvirtės, ją stiprins bendri projektai.

Po plenarinio posėdžio sekcijose vyko pranešimų skaitymai ir diskusijos aktualiomis visuomenei temomis.

„Aplinkos sveikatos ir ekologijos“ sekcijoje analizuoti įvairūs ekosistemų tvarumo ir antropogeninio poveikio joms aspektai. Į konferenciją Šiauliuose atvyko kolegos iš VU Gyvybės mokslų centro. Studentai pristatė 6 originalius tyrimus, kuriuos siejo susirūpinimas dėl ekosistemų tvarumo.

„Ekonomikos ir finansų sekcijose“ pranešėjai nagrinėjo asmeninio biudžeto valdymo, gabių moksleivio įtraukimo į ekonomikos dalyko mokymosi, kriptovaliutų, infliacijos, pinigų plovimo prevencijos, valstybės skolos, žmogiškojo kapitalo, nedarbo ir kitas opias problemas.

„Kalbos ir literatūros tyrinėjimų“ sekcijoje aptarta projektinių veiklų nauda mokymosi procese. Sekcijoje taip pat analizuotos leksemų grėsmės ir pavojai kiekybinės morfologinės ir darybinės charakteristikos internetinės žiniasklaidos antraštėse.

„Matematikos ir jos taikymų“ sekcijoje išryškėjo dvi pagrindinės pranešimų kryptys:  skaičių teorijos analizės ir matematinės statistikos. Teoriniai analizinės skaičių teorijos pranešimai pasirinkti neatsitiktinai – šioje srityje dirba didžioji dalis VU Šiaulių akademijos matematikos krypties mokslininkų.

„Verslo ir viešosios vadybos iššūkių ir galimybių“ sekcijos programoje Mykolo Riomerio universiteto doktorantė pristatė tyrimą apie dirbtinio intelekto plėtrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos viešojo valdymo institucijose. VU Šiaulių akademijos magistrantas supažindino su biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos centralizavimo situacija Šiaulių miesto savivaldybėje.

„Skaidrumo laboratorijos“ sekcijoje nagrinėtos korupcijos pasireiškimo analizės, korupcijos prevencijos vykdymo, antikorupcinio ugdymo, antikorupcinės aplinkos kūrimo, mobingo valdymo, dalyvaujamojo biudžeto plėtros, viešojo sektoriaus organizacijų skaidrumo didinimo, viešojo ir privataus sektorių organizacijų, bendruomenių socialinės atsakomybės stiprinimo srityse temos.

Sekcijoje „Specialiųjų ugdymosi poreikių tenkinimas“ pranešėjai analizavo mokinių, turinčių autizmo spektro sutrikimą, socialinių-emocinių įgūdžių ugdymo galimybes ir ugdymo metodus. Paliesta ir toki tema kaip mokinių delinkventinio elgesio raiška, atskleistos pedagogų bei švietimo pagalbos specialistų patirtys ugdant delinkventinio elgesio mokinius.

„Informatikos ir inžinerijos“ sekcijoje dominavo pranešimai išmaniosios gamybos inžinerijos temomis:  duomenų saugumo ir darnaus miestų vytymosi klausimai, gamybos procesų robotizavimo, optimizavimo, gamybinio broko išvengimo sprendimai, 3D spausdintų detaliu tvirtumas, jutiklių tinklų panaudojimas.

Sekcijos „Ugdymo inovacijos ir ugdymo kokybė“ diskutuota apie ugdymo kokybės gerinimo galimybes, ugdymo inovacijų ir įsivertinimo raišką pamokoje, mokinių vertybinį ugdymą(si), tėvų įsitraukimo į ugdymo procesą aktualijas.

 „Šiuolaikinei visuomenei svarbių kompetencijų ugdymas (is)“ sekcijoje analizuotos ne tik su pedagogo profesija susijusios problemos, bet ir su bet kuriam visuomenės nariui svarbiomis kompetencijomis: kūrybiškumu, bendradarbiavimu, informacinių technologijų naudojimu, gramatiniais gebėjimais, fiziniu aktyvumu.

Nuoširdžiai dėkojame konferencijos organizatoriams, dalyviams, svečiams, sekcijų moderatoriams bei rėmėjams už įdomius ir naudingus pranešimus, už bendradarbiavimą garsinant VU Šiaulių akademiją mokslinėse srityse.

VU ŠA inf. ir nuotr.

Daugiau nuotraukų VU Šiaulių akademijos feisbuke.

DSC 6692

DSC 6709

DSC 6726

DSC 6718

 DSC9376

 DSC9347

DSC 6731

DSC 6741

DSC 6747

DSC 6732

 DSC9456

 DSC9525

 DSC9530

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos