Gegužės 14 dieną mirė kalbininkė, pedagogė, vertėja, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (buvusio Šiaulių universiteto) docentė Regina Petkevičienė.

Pedagogė gimė 1931-aisiais gegužės 17 dieną. Šiauliuose Regina Petkevičienė pradėjo dirbti po studijų Vilniaus pedagoginiame institute 1955 metais. Beveik 50 metų docentė dirbo tuometiniame Šiaulių pedagoginiame K. Preikšo institute, kuris vėliau tapo Šiaulių universitetu, o nuo 2021-ųjų – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Regina Petkevičienė dėstė įvairius lietuvių kalbos dalykus.

Velionė labai domėjosi kalbos kultūra. Trejus metus dirbto Šiaulių miesto kalbininke, taip pat buvo Šiaulių kalbos konsultacijų punkto konsultantė, dirbo kalbos redaktore. 1971–1989 metais Regina Petkevičienė vadovavo pačios suburtam dėstytojų folkloriniam ansambliui „Čiūtyta“, o nuo 1996 metų – vadovavo dėstytojų ir studentų folkloriniam ansambliui „Dolija“.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija liūdi dėl netekties ir išreiškia užuojautą velionės šeimai ir artimiesiems.

Atsisveikinti su Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos docente bus galima 2023 metų gegužės 24 dieną nuo 12 valandos iki gegužės 25 dienos 12 valandos laidojimo namuose Dvaro g. 99, Šiauliai. Velionė bus laidojama Donelaičio kapinėse.
VU ŠA inform./ R. Kvašytės, Pixabay.com nuotr.