Rugpjūčio 15 d. Šiaulių miesto gyventojai bei svečiai susirinko į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos sode vykstantį tradicinį Žolinės šventės minėjimą.

Prasidėjus šventei klausytojus džiugino koncertinė programa, kurią atliko VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė, Pasvalio kultūros centro Saločių sk. Namišių folkloro ansamblis „Gaspadoriai“ (vad. Renata Kaziliūnienė), atlikėja, dainų kūrėja Nika Ganga bei atlikėjas, autorius Algimantas Butnorius.

Šventės metu buvo galima grožėtis Žolinės metu žydinčių kambarinių bei lauko kolekcionuojamų augalų parodomis, kurias paruošė Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas, individualūs selekcininkai  ir kolekcininkai. Taip pat buvo eksponuojama Šiaulių „Aušros“ muziejaus tradicinių muzikos instrumentų paroda „Miške su vėju dejuoja, namie – dainuoja“. Floristiniais darbais stebino paroda „Padėka kuriančioms rankoms“.

Edukacinėmis veiklomis šventės dalyvius sudomino Botanikos sodo partnerių, darbuotojų ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos alumnų asociacija. Viso renginio metu buvo galima įsigyti augalų ir tokių gamtos produktų kaip arbatžolės ir vaistažolės, medus, duonos gaminiai ir kiti.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodas nuoširdžiai dėkoja šventės dalyviams, rėmėjams, partneriams ir visiems, kurie prisidėjo prie Žolinės šventės įgyvendinimo.

Daugiau šventės akimirkų galite rasti:

Sveikinimo žodžiai (I dalis)

Dainos, šokiai ir muzika (II dalis)

Augalų parodos (III dalis)

Mugė (IV dalis)

Edukacinės veiklos, organizacijos ir kiti užsiėmimai (V dalis)

VU ŠA inform. / VU ŠA Botanikos sodo nuotr.