Gruodžio 18 d. tradiciškai paskelbti „Šiaulių universiteto metų geriausieji 2020“. Specialioje šventinėje laidoje „Šiaulių universiteto metų geriausieji 2020“ pristatyti daugiausiai akademinėje veikloje nusipelnę mokslininkai, dėstytojai, sportininkai, menininkai, universiteto darbuotojai bei studentai (šventinę laidą galite rasti čia: https://bit.ly/3nFe8hW).

Dėstytojai, mokslininkai, studentai ir darbuotojai, kuriems atiteko apdovanojimai šiose pozicijose:

• Metų mokslininkas – Edukologijos instituto dėstytojas, prof. habil. dr. Vytautas Gudonis;
  • Metų dėstytojas – Edukologijos instituto dėstytoja, prof. habil. dr. Audronė Juzė Juodaitytė;
  • Metų menininkas – Edukologijos instituto Muzikos pedagogikos studijų programos dėstytojų kolektyvas;
  • Metų darbuotojas – Šiaulių universiteto Administracijos reikalų tarnybos kalbos tvarkytojas Algirdas Malakauskas;
  • Metų studentas –  Regionų plėtros instituto viešojo valdymo studijų magistro studijų programos II kurso studentas Tomas Martinaitis. Jam atiteks speciali ŠU Alumnai įsteigta stipendija;
  • Metų sportininkas – Edukologijos instituto kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos III kurso studentė, lengvaatletė Lina Kiriliuk.

Daugiau apie laureatus skaitykite čia>>>.

Vietoje tradicinio Nominacijų vakaro – šventinė laida

„Kasmet mus suburiantis Šiaulių universiteto šventinis metų pabaigos renginys šiais metais negalėjo vykti salėje gausiai susibūrus, glaudžiai susėdus. Visus mus palietusios aplinkybės skatina daugelį dalykų įgyvendinti pasitelkiant kūrybiškumą, ieškant neįprastų sprendimo būdų. Todėl mes, Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos žmonės, nutarėme visai akademinei bendruomenei parengti specialią dovaną – šventinę laidą „2020 m. Šiaulių universiteto metų geriausieji 2020“, kurią kiekvienas galėtų pažiūrėti jaukiai įsitaisęs namuose“, – sako tarnybos direktorė Sonata Tenytė.

Pagrindinė laidos teminė linija – Naujųjų metų sandūroje įvyksiantis Šiaulių universiteto virsmas į Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją. Ta proga laidoje skirta vietos ir prisiminimams, kai 1997 m. rugsėjo 1 d. duris atvėrė Šiaulių universitetas.

Mintys, prisiminimai, sveikinimai, linkėjimai

Savo mintimis ir šventiniais linkėjimais akademinei bendruomenei laidoje pasidalijo Šiaulių universiteto ir Šiaulių miesto vadovai, bendruomenės nariai, studentai ir absolventai.

Laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Darius Šiaučiūnas sveikindamas bendruomenės narius palinkėjo visiems susitelkimo ir sėkmės nuo Naujųjų metų pradžios veiklą pradėsiančioje Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje.

Savo prisiminimais pasidalijo pirmasis Šiaulių universiteto rektorius prof. Vincas Laurutis. Jis pažymėjo, jog universiteto virsmas į Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją dabartinėje situacijoje yra pats geriausias sprendimas. „Šį žingsnį sveikinu ir manau, kad tai yra tam tikra pabaigos pradžia“, – sako V. Laurutis.

Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas Laisvūnas Bartkevičius akademinės bendruomenės nariams ir jų šeimų nariams palinkėjo gražių ir sveikų ateinančių švenčių. Jis bendruomenei padėkojo už atliktus darbus, kantrybę ir susitelkimą.

Universiteto žmones pasveikino ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jis universiteto bendruomenei linkėjo linksmų Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų, nepabijoti naujų iššūkių Šiaulių universitetui tapus Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Šiaulių universiteto Senato pirmininkė prof. Diana Strakšienė savo sveikinime pažymėjo, jog nueinantys metai nebuvo lengvi, netrūko rūpesčių, nežinomybės, tačiau buvo stengiamasi eiti į priekį, ieškota racionaliausių sprendimų. Pasak profesorės, ateinantys metai, kai tapsime Vilniaus universiteto dalimi, pažers visiems naujų galimybių, tik reikia ryžto, kuris visada yra raktas į sėkmę. „Palydėdami šiuos metus pasidžiaukime vieni kitų pasiekimais ir Šv. Kalėdas pasitikime su gera nuotaika. Tegul ateinančios šventės į kiekvienus namus atneša jaukios šilumos ir ramybės“, – palinkėjo prof. D. Strakšienė.

Mokslo ir meno prorektorė prof. dr. Diana Cibulskienė universiteto bendruomenės nariams Naujaisiais metais palinkėjo pozityvumo, atvirumo, tikėjimo ir pasitikėjimo.

Naujai paskirtoji būsimosios Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė Šiaulių universiteto bendruomenę apibūdino kaip besimokančią, atvirą ir socialiai atsakingą. „Nuo 2021 m. sausio 1 d. tampame pačio stipriausio šalies universiteto dalimi. Neabejotinai tai duos naują kokybę, aukštesnio lygio reputaciją ir labai daug galimybių studentams, mokslininkams, dėstytojams ir, žinoma, Šiaulių miesto žmonėms, nes turėti mieste stipriausio Lietuvos universiteto padalinį Šiauliuose yra didelė garbė bei atsakomybė. Tapusi VU Šiaulių akademijos direktore pirmiausia norėčiau tęsti tuos darbus, kurie yra pradėti – toliau integruoti procesus, suvienyti bendruomenę, kad kartu su Vilniaus universiteto komandomis galėtume kurti aukštesnio lygio mokslą, studijas ir duoti didesnę pridėtinę vertę Šiaurės Lietuvos kraštui“, – kalbėjo prof. dr. R. Bibokaitė. Universiteto bendruomenei Naujaisiais metais ji palinkėjo kūrybos ir visų susitelkimo.

Šventinėje laidoje savo sveikinimus įrašė ir Šiaulių universiteto absolventai, alumnų asociacijos nariai, paskelbę nominacijų „Geriausias menininkas“, „Geriausias studentas“ ir „Geriausias sportininkas“ laureatus. Šiaulių universiteto alumnų asociacija ir šiais metais tęsė prieš penkerius metus gimusią tradiciją geriausiam metų studentui skirti specialią stipendiją.

Parengė Zenonas Ripinskis

T. Andrijausko, Z. Ripinskio nuotr.