Vasario 5 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VU ŠA) rinkimų komisija paskelbė Akademijos tarybos rinkimų datą, kandidatų kėlimo terminus ir rinkėjų sąrašą. Numatoma, jog VU Šiaulių akademijos tarybos rinkimai vyks šių metų kovo 22 d.

Vilniaus universiteto Centrinės rinkimų komisijos posėdžio nutarimu patvirtinta VU Šiaulių akademijos tarybos rinkimų komisija, kurią sudaro dr. Mindaugas Stoncelis (pirmininkas), doc. dr. Lina Garšvienė ir studentų atstovė Jomantė Slavinskaitė, informuoja apie pagrindines Tarybos rinkimų organizavimo datas:

2021 m. vasario 5 d. – Akademijos rinkimų komisija viešai skelbia tarybos rinkimų datą, kandidatų į tarybą kėlimo terminus ir Akademijos rinkėjų sąrašą (sudarytą bendradarbiaujant su Centrinės administracijos Personalo skyriumi).

2021 m. vasario 8 – kovo 8 d. – kandidatų į Tarybos narius kėlimo laikotarpis.

2021 m. kovo 9 d. – Akademijos rinkimų komisija registruoja kandidatus ir skelbia kandidatų į Tarybos narius sąrašus.

2021 m. kovo 9–19 d. – kandidatų prisistatymo bendruomenei ir balsavimo organizavimo laikotarpis.

2021 m. kovo 17 d. 9:00 val. – baigiasi Tarybos narių kandidatūrų atsiėmimo terminas.

2021 m. kovo 17 d. – Akademijos rinkimų komisija tvirtina ir spausdina balsavimo biuletenius.

2021 m. kovo 22 d. 9–17 val. – Akademijos tarybos rinkimai.

2021 m. kovo 23 d. – skaičiuojami ir skelbiami rinkimų rezultatai. Registruojami išrinkti Tarybos nariai. Prireikus skelbiamas pakartotinis balsavimas, spausdinami biuleteniai.

2021 m. kovo 29 d. 9–17 val. – prireikus vyksta pakartotinis balsavimas. Skaičiuojami ir skelbiami rinkimų rezultatai, skelbiami išrinkti Tarybos nariai.

2021 m. kovo 31 d. – vėliausia data, iki kurios Rektorius ir Studentų atstovybė pateikia savo į Tarybos narius skiriamų asmenų kandidatūras Akademijos rinkimų komisijai registruoti, registruojami paskirti Tarybos nariai ir skelbiama visa sudarytos Akademijos tarybos sudėtis.

Primename, jog pagal patvirtintus Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos nuostatus, Akademijos taryba yra kolegialus akademijos savivaldos organas, kuris yra sudaromas 4 metams.

Tarybą sudaro 11 narių, iš kurių penkis skiria Rektorius (tarp jų ne mažiau kaip vieną socialinių partnerių atstovą, iš kurių vienas skiriamas iš Universiteto studentų atstovybės pasiūlytų kandidatų), vienas Akademijos studentų atstovas, Direktorius (narys pagal pareigas) ir į tarybą išrinkti du Akademijoje dirbantys profesoriai, vyriausieji mokslo darbuotojai (po vieną iš abiejų Akademijos institutų), du docentai ar vyresnieji mokslo darbuotojai (po vieną iš abiejų Akademijos institutų).

VU ŠA Tarybos rinkimuose kelti savo kandidatūras ir balsuoti turi teisę Akademijos mokslo darbuotojai ir dėstytojai, dirbantys pagal neterminuotą sutartį arba ne trumpiau nei 3 pastaruosius metus (įskaitant darbą Šiaulių universitete) ne mažesne nei 0,5 etato dalimi dirbantys pagal terminuotą sutartį.

VU ŠA Tarybos rinkimuose, kurie vyks elektroniniu būdu, galinčių kelti kandidatūras ir balsuoti turinčių teisę mokslo darbuotojų bei dėstytojų sąrašas: atsisiųsti.

VU ŠA inf.

Zenono Ripinskio nuotr.