Vasario 9 d. Šiaulių universiteto studentų atstovybė oficialiai tapo 15-uoju Vilniaus universiteto studentų atstovybės padaliniu – Vilniaus universiteto studentų atstovybe Šiaulių akademijoje (VU SA ŠA).

Pokyčiai vyksta dėl Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto. Per steigiamąją konferenciją buvo patvirtinti padalinio nuostatai, išrinktas VU SA ŠA pirmininkas ir studentų atstovai į VU SA parlamentą bei VU ŠA tarybą.

Pirmuoju VU SA ŠA pirmininku buvo išrinktas Regionų plėtros instituto anglų filologijos studijų programos trečio kurso studentas Paulius Ladukas.

Studentų atstovu VU Šiaulių akademijos taryboje tapo VU studentų atstovybės prezidentas Justas Kvedaravičius. Pagal VU SA ŠA ir VU ŠA nuostatus šią kandidatūrą dar turės patvirtinti VU Rektorius.

Studentų atstovėmis VU SA parlamente išrinktos Edukologijos instituto pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo studijų programos antro kurso studentė Akvilė Bušininkaitė ir Edukologijos instituto kūno kultūros ir sporto pedagogikos trečio kurso sytudentė Ieva Šukytė.

Vilniaus universiteto studentų atstovybės Šiaulių akademijoje nuostatai dar turės būti patvirtinti ir VU Studentų atstovybės parlamente.

Pirmuoju VU SA ŠA pirmininku buvo išrinktas Paulius Ladukas teigia, kad bus siekiama, jog pereinamasis laikotarpis – Šiaulių universiteto tapimas Vilniaus universiteto Šiaulių akademija  ir Studentų atstovybės padalinyje perorganizavimas – praeitų kuo sklandžiau. Daugiausiai dėmesio pirmininko kadencijos laikotarpiu žadama skirti ryšio su studentų atstovais Studijų programų komitetuose atnaujinimui. Naujai išrinktas pirmininkas ex officio (pagal pareigas) yra VU ŠA tarybos, VU ŠA dekanato, VU SA tarybos ir VU SA parlamento narys.

VU Šiaulių akademijos direktorė prof. Renata Bilbokaitė džiaugiasi, kad padalinys pagaliau yra Vilniaus universiteto dalis. „Iš tikrųjų labai laukiau šios šventės, kada studentai jau galės jaustis pilnaverčiais Vilniaus universiteto atstovais. Linkiu, kad mūsiškiai, šiauliečiai, būtų tokie patys aktyvūs kaip ir Vilniaus universiteto studentai“, – sako prof. R. Bilbokaitė.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) prezidentas Justas Kvedaravičius mini, jog nors ir nuotolinu būdu, galime tapti istorinio momento liudytojais. „Manau, kad tai yra svarbus momentas tiek studentų savivaldai, kuri veikia VU Šiaulių akademijoje, tiek visai Universiteto bendruomenei. Studentų atstovybė visada yra židinys, kuris inicijuoja, įgyvendina pokyčius ne tik Universitete, bet ir už jo ribų. Šis bendradarbiavimas bus pavyzdys, liudijantis tolimesnių tikslų beatodairišką siekimą“, – teigia J. Kvedaravičius.

Šiaulių universiteto alumnų asociacijos prezidentė Ieva Grinienė VU SA ŠA išrinktiems vadovams palinkėjo gero starto, svarbių, atsakingų sprendimų, geros komandos, kad būtų su kuo siekti pokyčių, naujų galimybių.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) – seniausia ir didžiausia Lietuvoje visuomeninė ekspertinė švietimo organizacija, efektyviai atstovaujanti studentams Vilniaus universitete bei už jo ribų, puoselėjanti universitetinę kultūrą ir kurianti palankiausias sąlygas studentų saviraiškai.

Naujausias žinias apie veiklą padalinyje kviečiame sekti tinklalapyje bei „Facebook“ paskyroje.

Parengta pagal VU SA inf.