Sidebar

Naujienos

Balandžio 7 d. Šiaulių STEAM centras, įsikūręs VU Šiaulių akademijoje, nuotoliniu būdu surengė centro pristatymą Šiaulių apskrities švietimo bendruomenei.

STEAM centro pristatymas susilaukė didelio mokytojų ir kitų švietimo srities specialistų susidomėjimo. Renginyje pranešimus skaitė įvairių sričių lektoriai iš verslo įmonių,  mokslo institucijų, Šiaulių m. savivaldybės, Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA), Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM).

STEAM centro pristatymo tikslas – aptarti STEAM ugdymo sampratą, apžvelgti kaip kuriasi STEAM centrai šalyje, kaip jie veikia, kokias paslaugas ir veiklas siūlo. Buvo detaliai supažindinta su Šiaulių regioninio STEAM atviros prieigos centro veikla, pasidalyta gerąja STEAM partnerių patirtimi ir kt.

Renginys buvo turtingas įtraukiais pranešimais. Savo įžvalgomis apie STEAM koncepciją, ugdymo sampratą pasidalijo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslo darbuotojas dr. Paulius Lukas Tamošiūnas. ŠMSM Mokymosi visą gyvenimą departamento Neformalaus švietimo skyriaus vedėjas Tomas Pūtys supažindino su STEAM centrų tinklo Lietuvoje steigimo procesu. NŠA vykdomo projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis vadovė“ Dalia Lėckaitė apžvelgė regioninių STEAM atviros prieigos centrų kūrimosi pažangą. Šiaulių regioninio STEAM centro direktorė doc. dr. Violeta Šlekienė pristatė Šiaulių STEAM centro viziją, misiją, statusą, bendradarbiavimą, infrastruktūrą, turinį ir kt. Vilniaus Licėjaus chemijos mokytoja Rasa Žemaitaitienė nustebino centralizuotai  parengtų ir STEAM centruose numatomų vykdyti eksperimentų įtraukumu ir įvairove. Šiaulių STEAM centro lektorė metodininkė dr. Ilona Kerienė supažindino su centre planuojamomis vykdyti formalaus ir neformalaus ugdymo, švietėjiškomis ir edukacinėmis veiklomis, pristatė jau parengtus tiriamuosius darbus, apgailestavo, jog dėl pandemijos negali pakviesti mokinių eksperimentuoti. Radviliškio r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas pasidalijo Radviliškio rajono patirtimi plėtojant STEAM ugdymą.

Renginio pabaigoje dalyviai reflektavo ir diskutavo aktualiais klausimais.

Dalyvius pasveikino VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė ir UAB „Jupojos technika“ direktorius Raimundas Vaišvilas.

VU Šiaulių akademijos inf.
Giedriaus Brūžo nuotr.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos