Gegužės 6 d. VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros institutas (VU ŠA RPI) kartu su Lietuvių kalbos institutu surengė Lietuvių kalbos dienoms skirtą mokslinį-praktinį lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminarą „Lietuvių kalbos žodžiai: centras ir periferija“.

Seminaras buvo skirtas mokytojams, dėstytojams, doktorantams, žurnalistams, redaktoriams, vertėjams ir visiems, kurie domisi lietuvių kalba. Nuotoliniame seminare, kuriame dalyvavo daugiau negu 100 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio, pranešimus skaitė VU ŠA RPI mokslininkės doc. dr. Jolanta Vaskelienė ir doc. dr. Rūta Kazlauskaitė: Jolanta Vaskelienė kalbėjo apie lietuvių autorių kūriniuose rastų naujadarų darybos, semantikos ir vartosenos ypatumus, o R. Kazlauskaitė – apie naujuosius spalvų pavadinimus. Pranešimus skaitė ir LKI Bendrinės kalbos tyrimo centro mokslininkės dr. Danutė Liutkevičienė, dr. Jolita Urbanavičienė, dr. Aurelija Gritėnienė. Po kiekvieno pranešimo buvo skirta laiko seminaro dalyvių klausimams, diskusijai, seminaras baigtas apibendrinimu.

VU ŠA inf.