Vilniuje vyko Lietuvos studentų teniso čempionatas, kuriame Vilniaus universiteto garbę gynusi VU Šiaulių akademijos kūno kultūros ir sporto pedagogikos trečio kurso studentė Gerda Lukjančukaitė dvejetų varžybose pelnė bronzos medalį.

„Baltictennis“ centre vykusiame Lietuvos studentų teniso čempionate dalyvavo šešių Lietuvos universitetų komandos: VU, LSMU, ISM, VGTU, LSU ir KTU. Universitetų atstovai varžėsi merginų ir vaikinų vienetų bei dvejetų rungtyse.

Šiaulietė G. Lukjančukaitė bronzos apdovanojimą iškovojo poroje su Emilija Kravtaite. Vienetų varžybose Gerda turėjo tenkintis penktąja vieta. Iš pradžių šiaulietė įveikė Visandą Prusaitę iš LSU (6:2, 6:2), po to pralaimėjo antrosios vietos laimėtojai Gerdai Zykutei iš VU (4:6, 3:6). Kovoje dėl penktosios vietos Gerda įveikė dvi LSMU varžoves – Viktoriją Banaitytę (6:2, 3:6, 10:5) ir Adelę Norvaišytę (6:2, 6:3).

Pasak G. Lukjančukaitės, varžybose dalyvavo nemažai jau pažįstamų varžovių, tačiau buvo ir naujų tenisininkių. Jos nuomone, laimėti prieš čempionę ir prizininkes galima, tačiau būtina kasdien treniruotis.

Gerda ne tik studijuoja, bet ir dirba trenerio darbą Šiaulių teniso akademijoje. „Turiu septynias grupes po dešimt tenisininkų, todėl pačiai treniruotėms daug laiko nebelieka. Studijos ir darbas atima daug laiko. Anksčiau, kai intensyviai treniruodavausi, galėjau tikėtis ir aukštesnių rezultatų. Šiose varžybose burtai lėmė, kad teko susitikti su pajėgia antrąją vietą pelniusia tenisininke, todėl po pralaimėjimo teko kovoti tik dėl penktosios vietos. Man patinka žaisti, tačiau į tuos turnyrus, kur norėčiau rungtyniauti, dažnai esu kviečiama ir teisėjauti“, – sako Gerda.

Komandinėje įskaitoje nugalėtoja tapo Vilniaus universiteto komanda (109 taškai), antroji vieta atiteko  Vilniaus Gedimino technikos universiteto tenisininkams (65 taškai), trečioji – Lietuvos sporto universiteto studentams (62 taškai).

Zenonas Ripinskis