Gegužės 28–29 d. Palangos miesto stadione vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, daugeliui šalies lengvaatlečių tapusios pirmuoju olimpinio sezono startu. Vasaros sostinėje varžėsi beveik pusė tūkstančio sportininkų, tarp kurių buvo 13 šalies Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų. Tuo pat metu vyko ir Lietuvos studentų lengvosios atletikos čempionatas.

Nors oro sąlygos varžybų dalyvių nelepino, puikiai šios varžybose sekėsi VU Šiaulių akademijos studentams, startavusiems Vilniaus universiteto komandos sudėtyje.

Pirmąją vietą 1500 m moterų bėgimo rungtyje užėmė Lina Kiriliuk, distanciją įveikusi per 4:54,63. Ji buvo geriausia ir tarp visų LLAF dalyvių.

Aukso medalį iškovojo ir Evelina Miltenė, 5000 m bėgimo rungtyje sugaišusi 17:46,04.

VU ŠA studentas Robertas Vališauskas finišavo pirmas 3000 m bėgimo rungtyje (8,31,30), pelnęs aukso medalius LLAF taurės varžybose ir Lietuvos studentų čempionate. 1500 m (3:55,10) distancijoje LLAF taurės varžybų įskaitoje jis užėmė antrąją vietą, tačiau Lietuvos studentų čempionato įskaitoje jam atiteko pirmoji vieta.

VU sportininkų komanda, treniruojama doc. Jūratės Armonienes, Lietuvos studentų lengvosios atletikos čempionato komandinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą. VU komanda į priekį praleido tik Lietuvos sporto studentus.