Rugpjūčio 26 d. Šiauliuose viešint ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei buvo surengta diskusija „Talentų ugdymas ir pritraukimas – strateginis Lietuvos tikslas“, į kurią buvo pakviesti ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos atstovai – direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Regina Karvelienė, Regionų plėtros instituto direktorė dr. doc. Lina Garšvienė ir šio instituto studentai. Diskusijoje, kurioje taip pat dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių valstybinės kolegijos, miesto verslo atstovai, buvo aptartos talentų ugdymo ir pritraukimo į Šiaulių regioną problemos bei galimybės.

Šiam tikslui pasiekti, ministrė įvardijo vieną pagrindinių priemonių – tikslines skatinamąsias 200 eurų dydžio stipendijas studentams, pasirinkusiems informatikos, matematikos ir inžinerijos sričių studijas. Šiais metais Vilniaus universiteto Šiaulių akademijai tokių numatyta – 16.

Kaip diskusijoje pabrėžė VU ŠA direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Regina Karvelienė, toks paskatinimas duoda rezultatų. „Šiaulių akademijai jau antrus metus iš eilės skiriamos skatinamosios stipendijos. Pagal išaugusius studentų skaičius mes matome, kad ši priemonė yra veiksminga“, – kalbėjo R. Kavelienė. Jai antrino ir VU ŠA Regionų plėtros instituto direktorė dr. Lina Garšvienė: „Džiaugiuosi, jog stipendijos Šiaulių apskrities jaunimą priverčia pagalvoti apie likimą regione ir ateities kūrimą Šiauliuose. Pastebime, jog vis daugiau šiauliečių pasirenka lieka mieste ir čia pradeda savo karjerą. Stipendijos – puiki galimybė pritraukti gabų jaunimą. Džiugu ir tai, kad sulaukiame vis daugiau studentų ne tik iš Šiaulių, bet ir kitų regionų“.

VU Šiaulių akademijos atstovai pasidžiaugė ne tik dėl padidintų stipendijų skyrimo, bet ir dėl atsiradusio tampresnio dialogo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pasak dr. R. Karvelienės, tikimasi, kad toks bendradarbiavimas atsiras ir su kitomis ministerijomis. Tai padėtų efektyviau įveikti iššūkius, su kuriais susiduria aukštosios mokyklos regionuose.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad Šiauliai turi vienas geriausių mokyklų Lietuvoje, stiprią švietimo bendruomenę ir čia auga ypač talentingi moksleiviai.

Diskusiją buvo baigta Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento Vyčio Lembučio žodžiais, kad ne tik Šiauliai, bet ir visa Lietuva išgyvena geriausią galimybių laikmetį. Reikia ir akademinei bendruomenei, ir verslui imtis darbo ir naudotis tomis galimybėmis.

Santa Gasiūnaitė
Autorės nuotr.