Spalio 13 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Šiaulių informaciniame centre vykusiame VU bibliotekos ŠA informacijos centro ir visuomeninių organizacijų atstovų susitikime buvo aptarti prisiminimų ir kitų tautos genocido dokumentų kolekcijos formavimo ir saugojimo klausimai.

Dokumentų tautos genocido tema išsaugojimo svarbą aptarė LPKTB Šiaulių skyriaus narys Romualdas Baltutis, kuris pristatė ir perdavė Vladimir Rott (Kanada) dovanotas knygas tremties tema rusų ir anglų kalbomis. VUB Informacijos išteklių formavimo skyriaus vadovė Odeta Pakalnienė pristatė VUB turimas kolekcijas, jų formavimo problemas, apžvelgė, kaip VUB ir ŠAIC kolekcijos papildys viena kitą. LPKTB ir LPKTS atstovai padovanojo bibliotekos rezistencijos ir tremties kolekcijai naujų knygų, pasidalijo mintimis ir įžvalgomis apie galimybes tremties prisiminimus perteikti jaunimui.

Renginio dalyvius pasveikino VU ŠA direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė, VU bibliotekos Informacijos paslaugų departamento direktorė dr. Marija Prokopčik.

„Dabartinėje vartojimo kultūroje labai svarbu neužmiršti pagrindinių vertybių. Svarbiausia visada turi būti žmogus – ne prekė, ne daiktai, o žmogus. Todėl mums, Universitetui, yra labai svarbu saugoti tremtinių ir politines represijas patyrusių žmonių prisiminimus. Pasistengsime, kad visi pas mus atsirasiantys dokumentai, leidiniai būtų kuo lengviau pasiekiami visiems bibliotekos lankytojams, ypač jauniems žmonėms, kad jie žinotų svarbius mūsų skaudžios istorinės patirties momentus ir galėtų iš jų daug ko pasimokyti“, – sveikindama susitikimo dalyvius sakė VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. R. Bilbokaitė.

Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su VU bibliotekos Šiaulių akademijos informaciniame centre (ŠAIC) esančia rezistencijos ir tremties leidinių kolekcija, kurią pristatė bibliotekininkė Vida Steponavičienė.

Renginį vedė VU bibliotekos Šiaulių akademijos informacinio centro vyriausioji bibliotekininkė Aušra Mingaiienė.

trem12

trem4
VU Šiaulių akademijos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.