Lapkričio 20–21 d. Vilniuje vykusiame XI studentų liaudiškos muzikos festivalyje „Linksminkimos“ tarp vienuolikos Lietuvos universitetų ansamblių buvo ir VU Šiaulių akademijos (VU ŠA) liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, vadovaujamas Dariaus Daknio.

Vienuoliktą kartą vykusiame studentų festivalyje, kurį organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras, dalyvavo Lietuvos aukštųjų mokyklų dainų ir šokių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos ir festivalio svečiai – elektroninės muzikos duetas Uraganius ir Aira iš Klaipėdos.

Šiauliečių ansamblis „Saulė“ dalyvavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre vykusiame šventiniame festivalio koncerte „Šokim trypkim, linksmi būkim“. Ansamblių programose skambėjo tradicinės ir aranžuotos liaudies dainos, buvo atliekami sceniniai liaudiški šokiai. Kiekvienas kolektyvas pristatė 10 min. trukmės programą – gražiausius, originaliausius, meniškiausius kūrinius.

Pasak VU ŠA ansamblio „Saulė“ meno vadovo Dariaus Daknio, šiauliečiai į festivalį šį kartą vyko be choreografinės grupės – tik muzikantai ir dainininkai. „Norėjome dalyvauti visi, tačiau šokėjams dalyvauti sutrukdė Covid-19 pandemija. Muzikantams ir dainininkams tai buvo pirmoji išvyka nuo pandemijos pradžios. Pirmą kartą koncerte dalyvavo nauji ansamblio nariai – akordeonistė Meda Žvirblytė (Regionų plėtros instituto ekonomikos studijų programos pirmakursė) ir dainininkė Adrija Skudutytė (Edukologijos instituto kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos pirmakursė). Manau, jog mūsų ansamblio atlikta programa žiūrovams patiko, o mums tai buvo puiki galimybė po ilgo laikotarpio koncertuoti gyvai“, – po kelionės sakė ansamblio meno vadovas D. Daknys.

Šventinį koncertą vainikavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigto aukščiausio mėgėjų meno apdovanojimo „Aukso paukštė“ nominacijos „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ įteikimo baletmeisteriui Vytautui Buterlevičiui iškilmės.

Festivalyje dalyvavo VDU Švietimo akademijos ansamblis „Šviesa“, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ansamblis „Sietuva“, KU ansamblis „Vytinė“, „Vilnius Tech“ universiteto ansamblis „Vingis“, LSMU ansamblis „Ave Vita“, VU Šiaulių akademijos ansamblis „Saulė“, Vilniaus kolegijos ansamblis „Voruta“, VDU Žemės ūkio akademijos ansamblis „Sėja“ ir kapela „Ūkininkas“, VU ansamblis „Jaunimėlis“, KTU ansamblis „Nemunas“.

Šis festivalis – vienas renginių, padėjusių studentų kolektyvams geriau pasirengti artėjančiam svarbiam kultūros įvykiui – Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventei „Gaudeamus“. Planuojama, jog devynioliktą kartą rengiama šventė 2022 m. vasarą trijų šalių jaunimą suburs Lietuvos sostinėje Vilniuje.

saul

VU Šiaulių akademijos ir LNKC inf.