VU Šiaulių akademijos (VU ŠA) Regionų plėtros instituto matematikos krypties studijų programų komitetas susumavo ir paskelbė sausio 15 d. akademijoje vykusios Šiaurės Lietuvos gimnazijų 3–4 klasių ir vidurinių mokyklų 11–12 klasių moksleivių matematikos olimpiados rezultatus.

Šiame tradiciniame šiauliečių organizuojamame renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai iš 20 Šiaurės Lietuvos mokyklų.

Organizatoriai džiaugiasi, kad susidomėjimas matematika regione neblėsta ir dėkoja mokytojams, dedantiems daug pastangų skatinant mokinius domėtis ir pamėgti matematiką.

Pasak organizatorių, šių metų olimpiada buvo tarsi treniruotė prieš Jaunųjų matematikų varžybas, vyksiančias VU Šiaulių akademijoje vasario 26 d., kurių metu geriausius rezultatus parodę moksleiviai įgis teisę dalyvauti Lietuvos mokinių matematikos olimpiadoje.

Matematikos olimpiados dalyviams atlikti 4 užduotis buvo skirtos dvi valandos. Susumavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai, kurie bus apdovanoti diplomais.

Šiaurės Lietuvos moksleivių matematikos olimpiados nugalėtojai ir prizininkai

III (11) klasė
I vieta – Pijus Kavaliauskas, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija.
I vieta – Ignas Siniakas, Panevėžio 5-oji gimnazija.
II vieta – Eduardas Acuta, Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija, Klaipėdos MSC.
II vieta – Urtė Pauliukėnaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija.
III vieta – Ernestas Valentinas, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.
IV (12) klasė
I vieta – Eglė Orintaitė, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija.
I vieta – Ignas Šiaulys, Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazija.
II vieta – Guoda Šukytė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija.
II vieta – Benita Ulytė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija.
III vieta – Matas Gudliauskas, Pasvalio Petro Vileišio gimnazija.
III vieta – Gabrielė Mataitė, Šiaulių Didždvario gimnazija.
VU Šiaulių akademijos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.