2022 m. balandžio 22 d. Šiaulių Chaimo Frenkelio vilos parke vyko pirmasis Tautų bendrystės piknikas, kuriame susitiko ukrainiečiai, jų kuratoriai, pabėgėlius apgyvendinusios šeimos, savanoriai ir visi, palaikantys Ukrainą.

Renginį organizavo ukrainiečių integracijos centras „Malva“, prie kurio surengti edukacines veiklas renginio mažiesiems dalyviams padėjo ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Edukologijos instituto dėstytoja dr. Laima Tomėnienė kartu su Pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo pirmo kurso studentėmis Gerda Vaitkute, Greta Vaškyte, Kamile Ščerbaite, Gvide Savickaite bei Šiaulių Dainų progimnazijos informacinių technologijų mokytoja Kristina Juodeikiene.

Vaikams buvo siūloma ridenti margučius, spalvinti ir dėlioti iš konstruktoriaus detalių velykinius paveikslėlius, marginti kiaušinius, atlikti linksmas sportines užduotis, statyti bokštus iš spalvotų kėdučių, susipažinti su Velykų tradicijomis ir papročiais.

Tikimės, kad siūlomos edukacinės veiklos bent kažkiek padėjo prablaškyti ir pagerinti karo išgąsdintų bei išalintų vaikų kasdienybę, susidraugauti su lietuvių vaikais.

VU ŠA inf.
G. Savickaitės ir K. Juodeikienės nuotr.

Gvidė Savickaitė 3

G. Savickaitė 5