Balandžio 25–29 dienomis VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto doc. dr. Vita Juknevičienė ir asist. dr. Rita Toleikienė viešėjo Islandijos universitete Reikjavike pagal ERASMUS mokymų programą. Tyrėjos jau kelis pastaruosius metus dirba elektroninio vadovavimo vietos savivaldoje tematikos srityje, siekia nuolat plėtoti turimas žinias ir kurti tarptautinį tyrėjų tinklą šioje tematikoje.

Vizito metu mokslininkės ne tik susipažino su Islandijos universiteto veiklos ir tyrimų specifika, bet ir užmezgė glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Islandijos universiteto Verslo katedros profesore dr. Inga Minelgaite. Profesorė I. Minelgaitė yra ne tik žymi mokslininkė, Lietuvos garbės konsulė Islandijoje, bet ir verslo konsultantė, tyrėja. Mokslininkų tinklalapyje „Academia.edu“, kuris vienija apie 82 milijonus narių, profesorės darbai yra tarp skaitomiausių mokslininkų lyderystės, projektų ir verslo valdymo temomis.

Vizito metu sutarta pradėti mokslinį bendradarbiavimą tarp VU Šiaulių akademijos ir Islandijos universiteto kolegų lyderystės tyrimų srityje, doktorantūros procesuose. Taip pat aptarti tolesni bendradarbiavimo etapai ir galimybės Tyrėjų kompetencijų tinklo (Researchers' Excellence Network - RENET), kurį koordinuoja VU Šiaulių akademija, veiklose.

Doc. dr. V. Juknevičienės inf. ir nuotr.