Sidebar

Naujienos

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną LR Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, kaip ir kasmet, paskelbė žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės atminimą įamžinančią Kalbos premijos laureatą ir 8 nominantus. Labai džiugu, jog tarp jų ir dvi šiaulietės – VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto doc. dr. Regina Kvašytė ir Valstybinės Šiaulių kolegijos doc. dr. Jurgita Macienė

Skaityti daugiau...

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorės prof. Renatos Bilbokaitės įsitikinimu, kvailų klausimų nebūna. Edukologijos krypties mokslininkės manymu, klausimas pats savaime reiškia, kad žmogus domisi, o jei kažkas domina, vadinasi, matoma prasmė. „Net jei prasmė regima per asmeniško naudingumo prizmę, vis tiek tai geriau nei abejingas dalyvavimas ar užduočių vykdymas be vidinio impulso. Juk dažnai mes išvis neklausiame ne todėl, kad mums viskas aišku, o todėl, kad neįdomu. Pats klausimo kėlimas reikalauja pastangų, vadinasi, studento mintys ir mąstymas plėtojasi apie tai, ko klausiama – vyksta kažkoks svarstymas“, – pažymi ne vieną metodinę priemonę pedagogams ir vaikams parengusi, o laisvalaikiu menu besidominti prof. R. Bilbokaitė.

Skaityti daugiau...

Prieš šimtmetį pedagogo profesija buvo laikoma prestižine ir ne kiekvienam įkandama, tačiau reikia pripažinti, kad pastarąjį dešimtmetį pedagogų vaidmuo menko.

Apie tai, kaip ir kodėl kito požiūris į pedagogo profesiją, koks yra jo kasdienis darbas ir ilgalaikė misija, kokį vaidmenį mokytojai vaidina šiuolaikinių vaikų gyvenime, pasakoja Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VU ŠA) direktorė, švietimo ekspertė profesorė Renata Bilbokaitė VU ir advokatų kontoros „Glimstedt“ rengiamame LEAD pokalbyje.

Skaityti daugiau...

Balandžio 13 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos koordinuojamas Tyrėjų kompetencijų tinklas (Researchers’ Excellence Network – RENET) pakvietė į seminarą-diskusiją „Kiek inovacijos yra svarbios regionų plėtrai?“. Kadangi tinklas vienija nemažai socialinių mokslų srities mokslininkų, dirbančių regionų ekonominės plėtros ir inovacijų valdymo tyrimų srityse, kilo idėja padiskutuoti būtent regionų darnaus vystymosi, jų socialinės-ekonominės, technologinės ir inovacijų plėtros klausimais.

Skaityti daugiau...

Vilniaus universiteto studijos jau ir Šiauliuose! – tokia svarbi žinia abiturientams buvo skelbiama nuotolinės Vilniaus universiteto studijų mugės metu, kurioje naujasis VU padalinys – Šiaulių akademija – pristatė save ir studijų programas, siūlomas 2021 m. priėmimui. Mugės metu pristatytos priėmimo sąlygos, Akademijos studijų aplinka ir savirealizacijos galimybės studentams. Studijų programų konsultantai ir studentai tiesiogiai virtualioje aplinkoje konsultavo priėmimo ir studijų klausimais.
Skaityti daugiau...

Kovo 31 d. naujasis Vilniaus universiteto padalinys Šiauliuose – VU Šiaulių akademija (VU ŠA) visus, planuojančius studijuoti universitete, kviečia į virtualią studijų mugę, kurios metu bus pristatytos 2021 m. siūlomos bakalauro studijų programos, priėmimo sąlygos, akademijos studijų aplinka ir galimybės studentams. Jos metu studijų programų konsultantai ir studentai tiesiogiai virtualioje aplinkoje konsultuos visais priėmimo ir studijų klausimais.

Skaityti daugiau...

Kovo 29 d. įvyko rinkimų į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos tarybą antrasis turas. Jo metu į tarybą buvo išrinkti dar du kandidatai – prof. dr. Renata Macaitienė (34 balsai) ir doc. dr. Erika Masiliauskienė (28 balsai).

Pirmajame ture, kuris vyko kovo 22 d., į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos tarybą buvo išrinkti doc. dr. Jolanta Vaskelienė ir prof. dr. Remigijus Bubnys.

Primename, jog pagal patvirtintus Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos nuostatus, Akademijos taryba yra kolegialus akademijos savivaldos organas, kuris yra sudaromas 4 metams.

Tarybą sudaro 11 narių, iš kurių penkis skiria Rektorius (tarp jų ne mažiau kaip vieną socialinių partnerių atstovą, iš kurių vienas skiriamas iš Universiteto studentų atstovybės pasiūlytų kandidatų), vienas Akademijos studentų  atstovas, Direktorius (narys pagal pareigas) ir į tarybą išrinkti du Akademijoje dirbantys profesoriai, vyriausieji mokslo darbuotojai (po vieną iš abiejų Akademijos institutų), du docentai ar vyresnieji mokslo darbuotojai (po vieną iš abiejų Akademijos institutų).

VU Šiaulių akademijos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.

Aukštą VU Šiaulių akademijos Edukologijos instituto muzikos pedagogikos studijų programos dėstytojų lygį rodo tai, jog jie yra kviečiami dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose, skaityti paskaitas užsienio šalių universitetų studentams. Kovo 12 d. muzikos pedagogikos studijų programos dėstytojas doc. Gediminas Ramanauskas buvo įtrauktas į kviestinių dėstytojų paskaitų seriją Nebraskos universitete Omahoje (JAV), kur muzikos pedagogikos studijų programų studentams skaitė paskaitą ir vedė pratybas.

Skaityti daugiau...

Kovo 13 d. Kaune vykusiame Lietuvos universitetų lengvosios atletikos čempionate pirmą kartą Vilniaus universiteto komandai atstovavę VU Šiaulių akademijos studentai Rokas Ickys ir Robertas Vališauskas tapo šalies studentų čempionais. Jų pergalės padėjo Vilniaus universitetui komandinėje įskaitoje aplenkti Kauno technologijos universiteto studentus ir užimti antrąją komandinę vietą.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos