Sidebar

SUZIBEK 2021

 

****

 

 

 Vėjų diena

2021-10-02

14:00

Botanikos sode, Paitaičių g. 4, Šiauliai

Pagal L. Klimką Mykolinės vadintos ir Vėjų diena, nes tikėta, kad svarbias žinias apie būsimą žiemą skelbia arkangelo Mykolo trimitas: jei iš ryto vėjas „atbėgs“ iš vakarų, žiema bus permaininga, su atlydžiais, jei iš pietų – šilta ir švelni, jei pirmasis būtų rytys – tikėtina žvarbi žiema; o jei šiaurys – snieginga. Na o ryški giedra per Mykolines žada itin šaltą žiemą, – taip sakydavo kaimo išminčiai. Vėjų diena – rugsėjo 29 d., šiais metais – darbo, tad Botanikos sode susitikime artimiausią šeštadienį – spalio 2 d. Jūsų lauksime su vėjo malūnėliu, o jei tokio neturite – galėsite jį pasidaryti pas mus. Programoje:

  • Profesionalaus geografo pasakojimas, iš kur atsiranda vėjas.
  • Lietuvos hidrometeorologijos specialisto informacija apie mūsų kraštą aplankančius stipriausius vėjus.
  • Skraidančių aparatų modeliuotojo žinios ir modelių demonstracija ore.
  • Žmogų pakeliančio parasparnio demonstracija ant žemės ir pasakojimai apie vėjo gaudymo gudrybes!
  • Botanikos sodo ekologinės stotelės: ,,Nuo vėjų apsaugančios ir kitos gyvatvorės". ,,Pažintis su vėju plintančių augalų sėklomis ir vėjų gaudyklės gamyba". "Tankiakeriai augalai kalnuose. Kas lemia jų formas?". "Šiūruojantis ir garsus skleidžiantis sodas".
  • Diskusijos lauko klasėje apie tai, kaip elgtis kasdieniniame gyvenime, kad vėjas išliktų švarus...

  malūnas

  • Jaučiančių peršalimo simptomus, į renginio vietą prašome nevykti. Renginio metu į botanikos sodo patalpas galės užeiti tik galimybių pasą turintys asmenys.
  • Renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
  • Renginys yra Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamo projekto "Gamtos laboratorija Šiauliuose" dalis.

  • Bendraorganizatorius - Šiaulių turizmo informacijos centras.

 savivaldybės logo

 

 

Kviečiame 2021 m. rugsėjo 30 d. dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare "Augalinės medžiagos pažinimas ir kūrybiškas panaudojimas gamtamoksliniame ugdyme"

Seminaras aktualus švietimo veikla užsiimantiems asmenims, o labiausiai - integruotų gamtos mokslų, pradinių klasių, dailės ir kai kurių sričių profesijos mokytojams. Ji reikalinga gamtos mokslų mokytojams, kurių aukštojo mokslo programoje botanikos mokslui buvo skiriama minimaliai laiko ar šios žinios yra įgytos seniai ir mokytojas yra apsisprendęs jas atnaujinti. Net ir ką tik švietimo specialistais tapę asmenys įgis žinių retai į programas įtraukiamomis temomis, tokiomis kaip augalo kvapas, augalų vaistinės savybės ir jų panaudojimas. Gamtos mokytojai įgis kompetencijų organizuoti tyrimus gamtinėje aplinkoje, integruoti kūrybinės veiklas į tiksliųjų mokslų mokymą. Programa naudinga ir kitų sričių mokytojų kompetencijų tobulinimui pavyzdžiui, pradinių klasių, dailės, kurių darbe botanika nėra pagrindinė disciplina tačiau išlieka poreikis teisingai vadinti augalo dalis, pažinti rūšis, žinoti augalų savybes, demonstruoti holistinę aplinkos reiškinių sampratą pateikiant mokiniams motyvuojančius pavyzdžius domėtis mokslu ir supančia aplinka. Programos dalyviai veiklos metu pasiruoš fizinę medžiagą praktinėms mokymo reikmėms.

Seminaras vykdomas vieną dieną (8 akad. val.), jo dalyviai aprūpinami visomis kvalifikacijos tobulinimui reikalingomis priemonėmis. Veikla vykdoma klasėje ir botanikos sodo teritorijoje panaudojant unikalias šiaurės Lietuvai botanines kolekcijas lauke, šiltnamyje ir herbariume. Programa vykdomas derinant teorinę medžiagą, kuri dėstoma naudojant multimediją bei mokomųjų ekskursijų metu. daugiau kaip pusė laiko skiriama praktinei veiklai, kurios metu derinamos kūrybinės dirbtuvės, gamtos tyrimo metodų taikymas, informacinės komunikacinės technologijos, savarankiškas darbas lauke ir patalpoje konsultuojant lektoriui bei diskusijos.

ink2 

Programa:

13:00 Dalyvių registracija, kava.

13:10 Įvadas: švietimo netradicinėse erdvėse nauda, visuomenės mokslo idėjos ir IKT.

13:40 Žiedinių augalų pagrindinių šeimų pažinimas (ekskursija-medžiagos rinkimo ekspedicija Augalų sistematikos ir geografijos skyriuje ir praktinė veikla klasėje.

14:50 Vaistinių augalų žaliavos ir produktų apžiūra, degustacija, diskusija vaistinių augalų įrengimo mokyklos teritorijoje klausimais.

15:20 Augalų kvapai (paskaita-diskusija apie kvapų paskirtį, įvairovę ir sudėtį; praktinės kvapų paletės naudojimo užduotys; hidrolatų ir eterinių aliejų skyrimo įrenginio apžiūra).

16:05 Metodai rūšių pažinimui ir gausumo vertinimui (paskaita, praktinis mokymas naudoti IKT klasėje ir lauko sąlygomis, praktinės augalų kiekybinio vertinimo užduotys ekosistemose).

17:00 Arbatos pertraukėlė.

17:10 Edukacinis samanų sodas mokykloje (paskaita, ekskursija samanų biotopuose, praktinė samanų sodo kūrimo užduotis, diskusija).

17:50 Botaninės puokštės kūrimas (praktinė kūrybinė-terapinė veikla, skirta gamtos pažinimui per kvapus, spalvas, formas, skirtingas faktūras).

19:20 Baigiamoji diskusija, pažymėjimų įteikimas.

 

Registracija vykdoma per Semiplius. Seminare bus laikomasi LR Sveikatos apsaugos ministro sprendimų dėl COVID-19 pandemijos valdymo priemonių.

Registruojami asmenys, veikiantis švietimo srityje, Šiaulių miesto savivaldybėje.

Primename, kad ir seminaro metu galioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, todėl nepamirškite atsinešti galimybių pasą (be galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodantys dokumentai).

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras yra Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamo projekto "Gamtos laboratorija Šiauliuose" dalis. Seminaro metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.

savivaldybės logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Lankytojų patogumui išleista naujausia botanikos sodo plano versija.

Sodo planas 20210819 v4 suspaustas 07 MB

 

***

0002

Kviečiame š.m. rugpjūčio 15 dienos popietę užsukti į VU Šiaulių akademijos Botanikos sodo Žolinės šventę, kurioje kaip ir kasmet susipins krikščionybė, pagonybės laikų papročiai ir meilė gamtai. Pabraidykime nuostabiausiais sodo žolynais, kartu padėkokime už žemės nokintą, mūsų rankų šiluma augintą ir dangaus palaimintą derlių.

Ši šventė yra programos „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ kurią finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė dalis.

 

 

***

Pasaka gamtoje

Kviečiame aplankyti tapybos darbų parodą "PASAKA GAMTOJE"

Projektas "Kelio žvaigždė" (2018-2022) skirtas Šiaulių miesto pensijinio amžiaus gyventojams. Projekto tikslas - pasitelkus kūrybines veiklas skatinti vyresnius asmenis savanoriškam negalią turinčių vyresnių asmenų ar vaikų užimtumui, bendravimui, didesnei-trumpesnei pagalbai. Trečia projekto dalyvių grupė analizuodama pasakas, atrasdama paslaptingą gamtos kaitą Botanikos sode, ieškojo išminties klodų, jautrių pastebėjimų, atsakingo prisilietimo per tapybos technikas prie supančios aplinkos. Per dėmesingą požiūrį į gamtą buvo siekiama suprasti tuos, kam reikalingas artimas...

***

Ode pavasario dziaugsmui 2021

 NEPAMIŠKITE REGISTRUOTIS , nes pagal COVID valdymo priemones į renginį bus įleidžiami TIK užsiregistravę lankytojai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos